fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz o ataku na polskość: Zaatakowany został człowiek, jego tożsamość i jego byt kulturowy

Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu IX kadencji, w niedzielnych „Rozmowach Niedokończonych” w TV Trwam poruszył temat trwającego obecnie ataku na fundamenty polskości. „Ten atak jest wbrew pozorom nieporównanie groźniejszy od tych, które przeżywaliśmy w okresie komunizmu, które były atakiem na państwo. Teraz zaatakowany został człowiek, jego tożsamość i jego byt kulturowy” – podkreślał były minister obrony narodowej.

Za obecny konflikt dotyczący wartości odpowiadają ideologie powstałe na bazie ewolucji i mutacji różnych odmian marksizmu. Ich celem jest dekonstrukcja wszystkich tych wartości cywilizacyjnych, które do tej pory uważane były za niepodważalne.

– Postmarksizm, który często przybiera formułę LGBT, która jest narzędziem pseudoideologii gender, uderza przede wszystkim w naszą tożsamość kulturową, w naszą tożsamość religijną, a szerzej – w naszą tożsamość cywilizacyjną. Rozbija rodzinę i próbuje skoncentrować nasze myślenie wyłącznie wokół siebie samych, wokół naszego egotyzmu. Bo to nawet nie jest egoizm, to jest własny egotyzm, który z kolei ma być podporządkowany władzy wielkich dysponentów mediów oraz pieniędzy – zauważył poseł.

Według Antoniego Macierewicza, zwycięstwa prawicy w wyborach, zarówno prezydenckich, parlamentarnych, samorządowych i europejskich, wynikało z potrzeby powrotu do chrześcijańskich fundamentów polskości, jaką odczuwał naród. Niemniej jednak samo to nie wystarczało, by uniknąć mającego dziś miejsce konfliktu.

– Mimo gotowości narodowej, mimo tego, że osiągnęliśmy większość w parlamencie, drugiej stronie udało się tak prowadzić proces polityczny, że zamiast zająć się tymi fundamentami, zamiast zająć się budową państwa niepodległego, polskiego, daliśmy się uwikłać w konflikty, które zepchnęły na margines te właśnie fundamenty – ocenił marszałek senior Sejmu IX kadencji.

Jak zauważył gość TV Trwam, jedynie media założone z inicjatywy o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR z założenia pielęgnują fundamentalne polskie wartości.

– Jedynym medium, które od początku, od lat 90-tych, kładło nacisk na pogłębianie kultury narodowej, na sięgnięcie do jej źródeł było Radio Maryja. Tylko Radio Maryja, TV Trwam, „Nasz Dziennik” i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej czerpią z tego bogactwa – wskazał polityk.

Poseł zwrócił uwagę na inne poważne zaniedbanie ze strony państwa, jakim jest niedostateczny poziom nauczania i propagowania historii, zwłaszcza wśród najmłodszych. Ten oraz inne wspomniane wcześniej błędy i niedopatrzenia w kwestii kształtowania kultury otworzyły furtkę dla niebezpiecznych i destrukcyjnych ideologii, określonych przez św. Jana Pawła II „cywilizacją śmierci”.

– To wszystko rzutuje na to, że w momencie, kiedy nadszedł ten atak, najpierw cywilizacyjny, a teraz, w ostatnich tygodniach, wprost polityczny, na niepodległość narodu polskiego, nasze narzędzia są ograniczone. Są słabsze, niż mogłyby być. Do tego stopnia, że wśród części społeczeństwa powstaje naprawdę dyskusja, czy ważniejsze są pieniądze, które możemy dostać z Unii Europejskiej, czy niepodległość państwa polskiego. To jest dyskusja, która jest nie tylko żenująca, ale kompromitująca. Jeżeli o tym dyskutujemy, znaczy to, że jest to tylko kwestią ceny – zwrócił uwagę były szef MON.

Antoni Macierewicz podkreślił także rolę ochrony życia w kontekście podtrzymywania cywilizacji.

– Ochrona życia jest najważniejszym bastionem polskości, mogącym chronić nas przed atakiem tej, że tak powiem, przestępczej filozofii, która dzisiaj próbuje Polską zawładnąć. Dlatego też sprawa ochrony życia ma znaczenie fundamentalne w kształtowaniu naszej rzeczywistości duchowej, społecznej, politycznej i państwowej – oznajmił gość TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl