W toruńskim sanktuarium rusza kolejna inicjatywa – modlitewne wsparcie dla posła i senatora

Ponad 560 osób będzie się modlić za parlamentarzystów. W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rusza kolejna inicjatywa – modlitewne wsparcie dla posła i senatora.

W Sejmie zasiada 460 posłów, a w izbie wyższej – 100 senatorów. Wśród nich są osoby wierzące i niewierzące. W akcję modlitewną może włączyć się każdy z nas. Zachęca do tego o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium.

– Chcemy modlić się w tej sprawie, polecając parlamentarzystów naszej codziennej modlitwie. Wiemy, jak często papież Jan Paweł II modlił się w swojej kaplicy za cały Kościół. Siostry, które tam posługiwały, często kładły na klęczniku konkretne imiona, nazwiska danych osób. Chcemy przy naszym Sanktuarium powołać kolejną inicjatywę. Dzwonimy pod numer 693-168-247. Mamy listę posłów i senatorów. Siostra powie, jaka to osoba i od dnia dzisiejszego osoby modlą się za konkretnego posła i senatora – wyjaśnia o. Andrzej Laskosz CSsR.

To nie pierwsza tego rodzaju inicjatywa modlitewna w toruńskim sanktuarium. 20 tys. osób modliło się w intencji wyborów parlamentarnych.

RIRM

drukuj