fot. Jasna Góra

Kościół nie ustaje w modlitwie. W TV Trwam codziennie transmisja Mszy św. z Jasnej Góry o godz. 13.30

Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR apeluje o modlitwę oraz stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych w związku z koronawirusem. Księża biskupi udzielili specjalnej dyspensy dla wybranych osób od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. W codziennej modlitwie i Eucharystii można uczestniczyć za pośrednictwem Radia Maryja i TV Trwam.

 – Nasza modlitwa wypływa z wiary. Ufamy Panu Bogu, ale nie komplikujmy Mu sytuacji przez nierozumne zachowanie. Nie może być tu żadnych spryciarzy i cwaniactwa. Bardzo o to prosimy. Zachowujmy także odległość w Kościele. Trzeba słuchać tych, którzy znają się na tych sprawach i chcą nam pomóc, żebyśmy z tego jak najszybciej wyszli – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk CSsR. [czytaj więcej]

Rada Stała Episkopatu zaleciła, by poszczególni ordynariusze wprowadzili dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.: dla osób starszych, dzieci i ich opiekunów, a także osób, które czują się zagrożone.

W codziennej modlitwie i Eucharystii można uczestniczyć za pośrednictwem Radia Maryja i TV Trwam. Msze św. w Telewizji Trwam codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 13.30 i w niedzielę o godz. 9.30.

Mimo to Kościół jest atakowany przez środowiska skrajnie lewicowe o narażanie wiernych.

– Jeżeli chcemy zabezpieczyć seniorów i seniorki, żeby nie umierali na koronawirusa, to nie dopuszczajmy do tego, żeby się zarażali w kościołach – powiedziała Marcelina Zawisza, poseł Lewicy.

– Lewica jako pierwsza – i od wielu dni – apeluje o to, żeby zaprzestać organizowania Mszy św. – mówił Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta.

Kościół zawsze uczestniczył razem z wiernymi w ich trudnych doświadczeniach – podkreślił ks. prof. Jan Machniak.

– Czy w czasie wojen, czy to w czasie nieszczęść, kataklizmów, katastrof zawsze był miejscem duchowego schronienia. Dlatego stawianie takich zastrzeżeń czy zarzutów wobec Kościoła, żeby zamknąć wszystkie Kościoły wydaje się czymś nieuzasadnionym – zaznaczył ks. prof. Jan Machniak.  

Tym bardziej, że wciąż otwarte są sklepy i galerie handlowe. Wierni otrzymali jasne instrukcje, jak powinni się zachowywać i dbać o swoje bezpieczeństwo. Parafie planują większą częstotliwość Mszy św. – przypomniał socjolog dr Jakub Koper.

– Najgłośniej krzyczą ci, którzy mają niewiele wspólnego z Kościołem katolickim i chcą, aby większość w Polsce nie miała tej okazji, aby swoją wiarę manifestować – mówił dr Jakub Koper.

W trakcie porannej Eucharystii w domu św. Marty Ojciec Święty Franciszek modlił się za m.in. duszpasterzy, którzy muszą towarzyszyć Ludowi Bożemu w tym kryzysie. Wskazał, że drastyczne kroki nie są zawsze dobre.

„Módlmy się o to, by Duch Święty dał pasterzom zdolność rozeznania duszpasterskiego, aby zapewnili kroki, które nie zostawią samego świętego wiernego Ludu Bożego. Niech czuje, że towarzyszą mu pasterze i otucha Słowa Bożego, sakramenty i modlitwa” – podkreślił papież Franciszek.

W Bazylice Świętego Piotr różaniec z wiernymi odmówił ks. kard. Angelo Comastri, wikariusz Jego Świątobliwości dla Państwa Watykańskiego. Z kolei wikariusz Ojca Świętego dla Rzymu, ks. kard. Angelo De Donatis, cofnął swoją wczorajszą decyzję o całkowitym zamknięciu Kościołów w wiecznym mieście. Zalecił kapłanom, by ponownie otworzyli świątynie z wielką troską o ograniczenie kontaktu ludzi między sobą. [czytaj więcej] 

TV Trwam News

drukuj