fot. tvpparlament.pl

W Sejmie zostanie przedstawione sprawozdanie z prac komisji ds. Amber Gold

Posłowie wysłuchają dziś w Sejmie m.in.: sprawozdania z prac sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.  Komisja przez trzy lata odbyła ponad 130 posiedzeń i przesłuchała ponad 140 świadków. Prace podsumowano raportem liczącym ponad 600 stron.

Według komisji, powstanie i ekspansja tzw. piramidy finansowej Amber Gold były wynikiem m.in. dysfunkcyjnego działania państwa i jego organów.

Wynikiem prac komisji jest też rekordowa liczba zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa skierowanych do prokuratury i szereg osób z zarzutami.

Raport jest miażdżący dla ówczesnych władz PO-PSL z premierem Donaldem Tuskiem na czele – powiedziała przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann. Z raportu wyłania się tragiczny obraz ówczesnego państwa – dodała.

Państwo w zasadzie nie funkcjonowało. Każdy zadawał sobie pytanie, jak to jest możliwe, że 9krotnie karany przestępca wychodzi z więzienia i zakłada taką firmę nie w jakimś małym miejscu, tylko na oczach wszystkich możliwych służb w Polsce? To było możliwe dzięki temu, że państwo było kompletnie teoretyczne w ogóle nie zdawało egzaminu. W tamtym czasie mieliśmy do czynienia z tragicznym obrazem prokuratury, bardzo złym służb specjalnych, policji, czy niesamowicie krytyczną oceną Ministerstwa Finansów i oczywiście Ministerstwa Infrastruktury, które wówczas nazywało się Ministerstwem Budownictwa – wskazała Małgorzata Wassermann.

Spółka Amber Gold upadłość ogłosiła w 2012 r. Według ustaleń, w latach 2009-2012 w ramach tzw. piramidy finansowej firma oszukała w sumie niemal 19 tys. swoich klientów, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl