Podatki Amber Gold do zwrotu

11 mln zł tyle Urząd Skarbowy odda upadłej spółce Amber Gold. Pozorując zyski firma Marcina P., która opierała się na zasadzie piramidy finansowej płaciła podatki. O sprawie napisał jeden z dzienników.

Pieniądze trafią teraz do syndyka. Wyliczył on, że po odjęciu podatku VAT pozostanie ok. 5 mln zł. Poszkodowani klienci Amber Gold wg. wstępnych szacunków mogą liczyć jedynie na odzyskanie 14 proc wpłaconej kwoty.

Codziennie w tej sprawie pojawiają się nowe wątki. Jutro posłowie PiSu przedstawią raport, który będzie zawierał dotychczas zebrane informacje. Dokument powstał w ramach zespołu parlamentarnego ds. demokratycznego państwa prawa.

W pierwszym zdaniu możemy przeczytać, że jest to raport otwarcia, pokazuje skalę zjawiska – powiedział poseł Krzysztof Szczerski. Dodał, że przedstawiona zostanie odpowiedzialność organów państwa.

Pokazany zostanie państwowy kontekst afery Amber Gold prócz tego, że nie dotyczy to wyłącznie spraw finansowych i relacji miedzy klientami tej spółki, a właścicielem. To wszystko zamyka się w kręgu finansów i pewnych interesów.  Tylko, że  sprawa Amber  Gold w pełnym swoim wymiarze tak naprawdę dotyczy państwa jako takiego. Instytucji państwa i w jaki sposób ono funkcjonuje. To jest nowy wątek sprawy, który chcemy jutro przedstawić – powiedział Krzysztof Szczerski.

Posłowie wciąż domagają się też powołania s. komisji śledczej ws. Aber Gold.

 

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl