M. Wassermann: Przesłuchanie Donalda Tuska przez komisję ds. Amber Gold możliwe we wrześniu

Przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska mogłoby się odbyć w drugiej połowie września – powiedziała w poniedziałek przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS). Nie wykluczyła też ponownego przesłuchania byłego szefa MSW Jacka Cichockiego.

Małgorzata Wassermann została spytana w poniedziałek w TVP Info, kiedy komisja śledcza planuje przesłuchać byłego premiera Donalda Tuska.

„W mojej głowie jest to druga połowa września tego roku” – odpowiedziała.

Małgorzata Wassermann podkreśliła, że przesłuchania świadków przed komisją cały czas trwają i będą kontynuowane.

„Mamy nałożenie się dwóch służb – policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego; przerzucanie na siebie win i przerzucanie czynności. Usłyszeliśmy na komisji m.in. takie zdanie od szefa delegatury, że <musimy posprzątać bałagan po policji>; gdzie był pan ówczesny koordynator służb Jacek Cichocki i jego sprawowanie funkcji?” – zaznaczyła.

Małgorzata Wassermann pytana, czy komisja śledcza przesłucha ponownie Jacka Cichockiego powiedziała, że nie wyklucza takiej możliwości.

„Tym bardziej, że mamy odtajniony protokół jego przesłuchania i on zrobił taką wielką legendę, że nie będzie mówił na posiedzeniu jawnym, jakie czynności zostały wszczęte w stosunku do Michała Tuska” – powiedziała.

Na pytanie, czy zamierza jeszcze raz przesłuchać syna byłego premiera Michała Tuska, Małgorzata Wassermann powiedziała, że na ten moment nie widzi takiej potrzeby.

„Jeżeli by zaszła, to będziemy formułować taki wniosek” – zastrzegła.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl