Komisja ds. Amber Gold przesłuchuje kolejnych świadków

Trwa przesłuchanie kolejnych dwóch świadków przed komisją ds. wyjaśnienia afery Amber Gold. To kontynuacja tzw. wątku lotniczego tej sprawy.

W tej chwili komisja przesłuchuje pierwszego z wezwanych dziś świadków. Chodzi o Katarzynę Mętrak-Wacięgę, byłą naczelnik wydziału Strategii i Analiz Finansowo-Ekonomicznych w Departamencie Rynku Transportu Lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Jako drugi przesłuchany ma zostać były dyrektor Departamentu Operacyjno-Lotniczego w ULC, Albert Ortyl – mówi poseł Tomasz Rzymkowski, wiceszef komisji śledczej ws. Amber Gold.

Będziemy uszczegóławiać te wątki, które rozpoczęliśmy przy kierownictwie Urzędu Lotnictwa Cywilnego z okresu 2012-2013 – wskazuje polityk.

Mamy dziś dwóch przedstawicieli odpowiedzialnych za kwestie finansowe i bezpieczeństwa. Z materiałów i zeznań poprzednich świadków wynika, że Urząd Lotnictwa Cywilnego nie zrobił absolutnie nic, aby zadbać o bezpieczeństwo pasażerów, ale i obrót gospodarczy, bo firmy z grupy OLT nie istniały w próżni, ale systemie gospodarczym związanym bezpośrednio z przemysłem lotniczym – dodaje Tomasz Rzymkowski.

Linie OLT Express rozpoczęły działalność 1 kwietnia 2012 r. Głośno o sytuacji spółki Amber Gold zrobiło się w lipcu 2012 r., kiedy linie OLT Express zaczęły mieć kłopoty finansowe – zawieszono wówczas wszystkie rejsy regularne tego przewoźnika.

Z dotychczasowych przesłuchań świadków wynika, że Urząd Lotnictwa Cywilnego, odpowiedzialny m.in. za wydawania koncesji na przeloty, nie podjął odpowiednich działań, aby tę sprawę wyjaśnić.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl