M. Wassermann: 23 października nie będzie przesłuchania D. Tuska ws. Amber Gold

23 października nie będzie przesłuchania Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. Amber Gold; ten termin nie wchodzi w rachubę – powiedziała we wtorek PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Termin ten zaproponował komisji mec. Roman Giertych, pełnomocnik b. premiera.

Przesłuchanie b. premiera, obecnie szefa Rady Europejskiej przed komisją ds. Amber Gold planowane było na 2 października. Małgorzata Wassermann poinformowała jednak w poniedziałek, że zostało ono przesunięte na pierwszy dzień po II turze wyborów samorządowych, czyli na 5 listopada.

Małgorzata Wassermann, która jest też kandydatką Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa, uzasadniała, że nie chce spotykać się z zarzutem, iż przesłuchanie b. premiera jest elementem jej kampanii wyborczej.

We wtorek pełnomocnik Donalda Tuska zaproponował zmianę terminu listopadowego.

„Otrzymałem dziś pismo z Komisji ds. Amber Gold informujące o odwołaniu posiedzenia w dniu 2.10. W imieniu PDT zaproponowałem termin 23.10.2018, który był datą wyznaczoną alternatywnie przez Komisję” – napisał mec. Giertych na Twitterze.

Szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold powiedziała we wtorek PAP, że termin 23 października „nie wchodzi w rachubę”.

„Termin przesłuchania Donalda Tuska został przesunięty (przez komisję – PAP) na po wyborach samorządowych. To nie świadek decyduje o terminie przesłuchania, ale organ wzywający” – dodała poseł PiS.

Były premier ma być ostatnim świadkiem komisji ds. Amber Gold. Małgorzata Wassermann mówiła niedawno, że raport z prac komisji jest w dużej części gotowy i ma zostać zaprezentowany po wyborach samorządowych.

W przyszłym tygodniu przesłuchanych ma zostać jeszcze trzech świadków.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl