Wysocy rangą urzędnicy opuszczają premiera

Konflikt w kancelarii Donalda Tuska to najbardziej prawdopodobny powód dymisji wysokich rangą urzędników. Napływają kolejne wnioski o rozwiązanie umów.

Z funkcją dyrektora Centrum Usług Wspólnych pożegnał się Mateusz Matejewski. W maju Kancelarię Prezesa Rady Ministrów opuścił Lech Marcinkowski, dyrektor generalny tej placówki.

O rozwiązanie umowy wystąpił także Wojciech Nowicki, podsekretarz stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a wcześniej zastępca szefa tejże kancelarii.

Wszyscy zgodnie odmawiają komentarzy w sprawie dymisji. Jak jednak dowiedziała się jedna z gazet, takim powodem może być wewnętrzny konflikt. Chodzi o osobę Jacka Cichockiego, nowego szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Urzędnicy mają skarżyć się na sposób zarządzania kancelarią, a z zastępcą szefa kancelarii, Michałem Deskurem dochodzi do konfliktów – informuje gazetę urzędniczka związana z kancelarią.

Poseł Marcin Mastalerek z PiS mówi, że wewnętrzne walki pomiędzy poszczególnymi politykami przenoszą się również na związanych z nimi urzędnikami.

Nie wierzę, że to są konflikty kompetencyjne między ministrami, chodzi o rozpad Platformy Obywatelskiej, chodzi o wewnętrzne walki frakcyjne w Platformie Obywatelskiej. To politycy PO walczą między sobą o władzę i wpływy w Platformie i to przekłada się na konflikt urzędników. To ci najważniejsi politycy Platformy, którzy związani są z poszczególnymi urzędnikami właśnie te spory przynoszą – mówi poseł PiS.

Innym powodem dla którego urzędnicy rezygnują z pracy, są niskie notowania PO i chęć zaczepienia się w jednej ze spółek Skarbu Państwa – dodaje.

– Ci urzędnicy odchodzą sami, dlatego że widzą jak wali się ten cały lewicowo-liberalny układ, że rząd Donalda Tuska nie będzie rządził już długo i będą sobie próbowali szukać wygodniejszego miejsca np. w spółkach Skarbu Państwa lub w spółkach zależnych w jakimś stopniu od Skarbu Państwa. Może ich „patroni polityczni” załatwią im cieplejsze posadki, niż w administracji państwowej – akcentuje poseł Marcin Mastalerek.

 

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl