[TYLKO U NAS] Prof. Pawłowicz: D. Tusk dał kolejny dowód hipokryzji

Mówienie o tym, że w Polsce „powinniśmy przestać szerzyć antysemityzm” jest jednostronnym uderzaniem w Polskę. Tutaj walka toczy się o to, że my nie wypowiadamy antysemickich stwierdzeń, rząd nie wypowiada się antysemicko, tylko broni dobrego imienia Polski i prawdy – powiedziała odnosząc się do piątkowej wypowiedzi szefa RE Donalda Tuska prof. Krystyna Pawłowicz. Jest to dowód największej możliwej hipokryzji – dodała poseł PiS.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w piątek, że sytuacja w relacjach Polski z Izraelem jest bardzo poważna i jest na nią „tylko jedna rada”, a mianowicie – zatrzymać falę złych opinii o Polsce oraz antysemickich wypowiedzi w kraju. „Jest to dowód największej możliwej hipokryzji” – zaznaczyła prof. Pawłowicz w rozmowie z Redakcją Portalową Radia Maryja.

Pojęcie „polskie obozy śmierci” od lat funkcjonowały i były powielane na Zachodzie. Za czasów rządów premiera Tuska IPN ani żaden z innych organów nie zajmował się tym. Zajmowały się tymi kłamliwymi sformułowaniami środowiska społeczne i patriotyczne. Mówienie o tym, że w Polsce powinniśmy przestać szerzyć antysemityzm jest jednostronnym uderzaniem w Polskę. Tutaj walka toczy się o to, że my nie wypowiadamy antysemickich stwierdzeń, rząd nie wypowiada się antysemicko, tylko broni dobrego imienia Polski i prawdy. Pan Tusk najwyraźniej nie widzi drugiej strony – izraelskiej, która fałsz zadaje prawdzie. Tu toczy się walka o prawdę. W Polsce nie ma żadnych przejawów antysemityzmu. Jest jedynie fala obrony, również oddolnej obywatelskiej, dobrego imienia Polski – powiedziała polityk.

To, co mówi pan Tusk jest niezwykle zakłamaną i fałszywą wypowiedzią – dodała.

Jemu w ogóle nie chodzi o Polskę. Sam mówił, że „polskość to jest nienormalność”. Swoją wypowiedzią kolejny raz przykłada się do argumentacji, którą wobec Polski kierują środowiska żydowskie, które zarzucają nam antysemityzm. Polacy cieszą się, że rząd broni dobrego imienia Polski, a jednocześnie nie mamy na ulicy żadnych przejawów antysemickich, jakie na co dzień mają miejsce np. w Niemczech, a być może i w Brukseli, gdzie siedzi pan Tusk. Zatem Polscy zdali ten egzamin bardzo dobrze – podkreśliła prof. Pawłowicz.

Wypowiedź pana Tuska jest kolejnym przejawem całkowitej hipokryzji, walki z polskim rządem i odwracaniem uwagi od rzeczywistego problemu, tzn. kłamstwa, które stara się Polsce przykleić. Pan Tusk w żaden sposób nie bierze udziału w odklejaniu tego kłamstwa, ale w fałszywym jego utrwalaniu – zaznaczyła poseł partii rządzącej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl