fot. PAP/Radek Pietruszka

Antoni Macierewicz odpowiada na zarzuty premiera Donalda Tuska

Premier atakuje byłego ministra obrony, Antoniego Macierewicza. Szef rządu zarzuca mu działania pod rosyjskim wpływem. Poseł Prawa i Sprawiedliwościowi odpowiada, że Donald Tusk próbuje odwrócić uwagę od swojej prorosyjskiej polityki.

Premier Donald Tusk swoje ostanie wypowiedzi w dużej mierze poświęca Prawu i Sprawiedliwości. Szef rządu przekonuje, że posiada informacje, jakoby największa partia opozycyjna działała w ostatnich latach pod rosyjskimi wpływami.

Ta pętla informacji, jaką gromadzimy, zaciska się wokół Antoniego Macierewicza i mówię o tym bez satysfakcji. To jest coś naprawdę upiornego, że ten człowiek miał taki wpływ na to, co się w Polsce działo w ostatnich kilkunastu latach – powiedział Donald Tusk, premier RP.

Poseł i wiceprezes PiS, Antoni Macierewicz, odpowiada i wskazuje na fakty. W 1992 r. rząd Jana Olszewskiego chciał przeprowadzić lustrację i ujawnić nazwiska polityków będących współpracownikami Służby Bezpieczeństwa. Do lustracji nie doszło m.in. przez działania Donalda Tuska.

To od tego momentu Donald Tusk zaczął mnie atakować i atakuje do dziś – mówił Antoni Macierewicz, poseł PiS.

Robił wszystko, żeby obalić rząd Jana Olszewskiego, który rozpoczął lustrację, a ja jako minister spraw wewnętrznych to wówczas realizowałem. Donald Tusk próbuje za wszelką cenę ukryć swoją polityczną przeszłość – zaznaczył Antoni Macierewicz.

Premier atakuje byłego ministra za likwidację Wojskowych Służb Informacyjnych, do której doszło w 2006 roku. Wieloletni współpracownik Antoniego Macierewicza, były szef Urzędu Ochrony Państwa, Piotr Naimski, przypomina, że likwidacja WSI była konieczna, bo służba wywodziła się z aparatu komunistycznego.

To zasługa Antoniego Macierewicza, który tego dokonał. Złość, nienawiść tej struktury, która wówczas została pozbawiona władzy i wpływów, to jest w tej chwili narzędzie, które wykorzystuje Donald Tusk – zauważył Piotr Naimski, były szef Urzędu Ochrony Państwa.

Wiele pytań rodzą także pierwsze rządy Donalda Tuska i jego poglądy dotyczące np. sprzedaży Lotosu Rosjanom.

–  Nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, aby mówić kategorycznie „nie” inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji – podkreślał Donald Tusk, premier RP.

Donald Tusk próbuje wybielać swoją przeszłość polityczną, wybierając do tego drogę eskalacji – zwrócił uwagę dr Leszek Pietrzak.

Usiłuje tą polityką obciążyć obóz PiS, czyli dopisać do hipoteki politycznej PiS swoją własną politykę resetu w relacjach z Rosją – wskazał dr Leszek Pietrzak, politolog.

Szef rządu idzie o krok dalej. W gorącym okresie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego przekonuje, że postawa prounijna jest postawą propolską. Dla wszystkich tych, którzy nie podzielają jego wizji, ma ostrzeżenie.

Jeśli PiS, czy ktokolwiek inny będzie godził w te najbardziej oczywiste interesy Polski, to ja będę twardo odpowiadał. Nie będzie tu żadnych pieszczot – zapowiedział Donald Tusk, premier RP.

Słowa premiera skierowane były też do Konfederacji, która w swojej retoryce również krytykuje poszczególne decyzje Unii Europejskiej. Premier liczy na polaryzację społeczeństwa – zaznaczył Michał Wawer, poseł Konfederacji.

Widzieliśmy to w sposób szczególnie spektakularny kilka dni temu na sali sejmowej, gdzie premier Donald Tusk zwyzywał klub PiS od płatnych zdrajców i pachołków Rosji. To są działania, które niszczą demokrację – mówił Michał Wawer, poseł Konfederacji.

Ostatnie decyzje premiera pokazują jednak, że to on sam działa przeciwko właściwym interesom Unii Europejskiej – podkreślił Zbigniew Kuźmiuk, poseł PiS.

Zgoda np. na pakt migracyjny w obecnym kształcie, to jest nic innego jak rozwalanie Unii Europejskiej od środka – powiedział Zbigniew Kuźmiuk, poseł PiS.

Do wyborów do Parlamentu Europejskiego pozostały trzy tygodnie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl