Szef MON: Ustawa o pozbawieniu stopni wojskowych W. Jaruzelskiego i Cz. Kiszczaka – prawdopodobnie jeszcze w tym roku

Ustawa o pozbawieniu stopni wojskowych m.in. Wojciecha Jaruzelskiego oraz Czesława Kiszczaka powinna wejść w życie jeszcze w tym roku – powiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej  Antoni Macierewicz.

Ci ludzie powinni odejść z historii polskiej armii już dawno temu – zaznaczył Antoni Macierewicz.

O odebranie stopni wojskowych Jaruzelskiemu i Kiszczakowi od dłuższego czasu zabiega Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

Rzecznik organizacji dr Jerzy Bukowski pozytywnie odbiera zapowiedź ministra. Jak dodaje, pozbawienie Wojciecha Jaruzelskiego stopnia generała ma symboliczne znaczenie.

Zawsze traktowaliśmy to niejako biegunowo – na jednym biegunie zdrajca Jaruzelski, na drugim bohater Ryszard Kukliński. Skoro Prezydent Rzeczpospolitej pan Andrzej Duda mianował pośmiertnie 11 listopada ubiegłego roku do stopnia generała brygady płk. Ryszarda Kuklińskiego i teraz jeszcze trwają zabiegi –  myślę, że będą zwieńczone sukcesem- aby nadać mu Order Orła Białego,  to symbolicznego znaczenia nabiera, aby na drugim biegunie Polskiej Racji Stanu, czyli na biegunie zdrady – Wojciech Jaruzelski został pozbawiony zarówno stopnia generalskiego, jak i Orderu Virtuti Militari – mówi dr Jerzy Bukowski.

Projekt noweli ustawy o powszechnym obowiązku obrony trafił w grudniu do uzgodnień wewnątrzresortowych. Według informacji medialnych dokument jest w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

RIRM

drukuj