[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Lobby moskiewskie w Polsce ujawnia się z coraz większą siłą

Lobby moskiewskie, które kiedyś kryło się w zakamarkach, widoczne było w skrajnie komunistycznych pismach, ostatnio ujawnia się z coraz większą siłą – wskazał Antoni Macierewicz, były szef MON, podczas cotygodniowego felietonu „Głos Polski” w Radiu Maryja.

Antoni Macierewicz mówił o przybierających na sile antypolskich głosach w polskiej przestrzeni publicznej. Wskazał, że wiele osób nieprzychylnie wypowiada się o stacjonowaniu wojsk amerykańskich w naszej Ojczyźnie [czytaj więcej].

– Lobby moskiewskie, które kiedyś kryło się w zakamarkach, widoczne było w skrajnie komunistycznych pismach, jak pana Urbana i temu podobnych, ostatnio ujawnia się z coraz większą siłą – podkreślił były szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

Polityk zaznaczył, że ci sami ludzie, którzy zwalczają Wojska Obrony Terytorialnej, nie chcą również powrotu do Wojska Polskiego bohaterów niepodległości Polski.

– Takich jak Inka i inni walczący o naszą niepodległość: bohaterowie WiN, Narodowych Sił Zbrojnych, Armii Krajowej – ci, którzy kontynuowali tradycje bohaterskich działań polskiej armii po 1945 r. walcząc przeciwko drugiemu, sowieckiemu okupantowi. To wszystko dla pozostałości PRL-owskich jest wyzwaniem, z którym oni nie mogą sobie poradzić. Dla nich jest to rzeczą nie do przyjęcia – wskazał Antoni Macierewicz.

Były minister obrony narodowej powiedział, że dedykuje powyższe uwagi wszystkim, którzy mówią, iż najważniejsze jest, aby Prawo i Sprawiedliwość skierowało się w stronę centrum.

– Zastanówcie się, czy jesteście w stanie za to zapłacić polską historią, czy jesteście gotowi zapłacić za to powrotem do polskiego wojska ludzi, którzy mają krew na ręku, czy jesteście gotowi za to zapłacić wychowywaniem następnych pokoleń w niewiedzy o prawdziwej polskiej historii. Dedykuję te pytania publicystom – bardzo wybitnym – jak pan Skwieciński, który rysując ewentualne przyszłe konflikty mówi o tym, że Amerykanie na pewno nas zdradzą i porzuca na pastwę Rosjan. Skąd ten wniosek? Czy nie jest on częścią propagandy antyamerykańskiej, ale równocześnie antypolskiej? Dedykuję to także marszałkowi seniorowi (Kornelowi Morawieckiemu – red.), który ostatnio wypowiada się z absolutną pewnością, że w Polsce nie powinno być wojsk amerykańskich, bo to jest analogia do okupacyjnych wojsk sowieckich, które w Polsce stacjonowały jako wojska przemocy przez całe dziesięciolecia po II wojnie światowej. Panie Marszałku, proszę się zastanowić nad konsekwencjami takich słów, bo one dzisiaj ze względu na Pana osiągnięcia, ale także i Pana nazwisko – mają olbrzymie pole rażenia antypolskie – apelował Antoni Macierewicz.

RIRM

drukuj