fot. PAP

Matactwa PO ws. zatrzymania matki z Opola

Rząd Donalda Tuska mataczy w sprawie bezprawnego zatrzymania matki dwójki dzieci z Opola – stwierdzili politycy SP. Minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki legitymuje bezprawne działania powiedział eurodeputowany Zbigniew Ziobro.

Tłumaczył on, że Donald Tusk zapowiadał szybkie wyjaśnienie  całej  sprawy. Efektem tego była informacja MSW, że wszystkie działania były zgodne z prawem.  Lider SP Zbigniew Ziobro odwołując się do zarządzenia Komendanta Głównego Policji, podważył zasadność takiego postępowania funkcjonariuszy.

– „Należy odstąpić od doprowadzenia, – w przypadku jeżeli osoba podlegająca tego rodzaju doprowadzeniu- przedstawi zaświadczenie organu samorządowego, że posiada na swoim wyłącznym utrzymaniu dziecko w wieku do lat 18”. Chciałbym zapytać pana premiera i pana ministra Spraw Wewnętrznych, jak samotna matka wychowująca dwojga malutkich dzieci o godz. 22. mogła uzyskać zaświadczenie ze stosownego organu samorządu terytorialnego, że jest matką samotnie wychowującą dwojga dzieci, które policjanci widzieli naocznie i którymi się zajmuje – akcentował poseł Zbigniew Ziobro.

W każdym wypadku policja ma obowiązek sprawdzenia kogo dotyczy zatrzymanie –zaznaczał poseł Andrzej Romanek.

– Dzisiejsze państwo, które ma twarz pana Donalda Tuska zasadza się na ubogich, ale forsuje przestępców. To kolejny obszar o którym chcemy powiedzieć. W budżecie na 2013 rok przewidziano po stronie dochodowej, dochody z grzywien, mandatów i kar kwotę 20 mld zł. To państwo staje się państwem chciwym i pazernym. Ta pazerność powoduje, że policjanci o godz. 22. wkraczają do prywatnego mieszkania, żeby wyegzekwować 2350 zł. i żeby tę osobę zatrzymać oraz doprowadzić celem wykonania zastępczej kary pozbawienia wolności – dodaje poseł Andrzej Romanek.

 

RIRM

drukuj