fot. flickr.com

We wtorek w Polsce zachmurzenie na ogół duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Europa będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi, tylko zachodnia i środkowa część kontynentu będzie w zasięgu wyżu.

Polska przejściowo znajdzie się w zasięgu płytkiej zatoki niżu znad północno-zachodniej Rosji, która wraz z frontem okluzji przemieszczać się będzie z północy ku centrum. Po przejściu frontu, od zachodu, zacznie się nasuwać skraj wyżu znad Atlantyku. Z północy zacznie napływać powietrze arktyczne, morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie się wahać.

We wtorek zachmurzenie na ogół duże z większymi przejaśnieniami, tylko rano, w pasie od Dolnego Śląska po Podlasie, a wieczorem od Opolszczyzny po Lubelszczyznę – z rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady śniegu: na południu i południowym wschodzie jednostajne, na północy zachodzie i częściowo w centrum przelotne. Temperatura maksymalna od -5 st. na Podhalu i -4 st., -3 st. na Podkarpaciu do 5 st. w Wielkopolsce. Wiatr przeważnie słaby lub umiarkowany, północny, tylko nad morzem miejscami dość silny, w porywach do 60 km/h, północny i północno-wschodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym zachodzie z rozpogodzeniami. Okresami słabe opady śniegu, na ogół jednostajne, jedynie na Pomorzu i Warmii przelotne. Temperatura minimalna od -10 st. w kotlinach sudeckich oraz karpackich do -1 st. nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj