Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, okresami opady śniegu

Jak podaje IMGW, Europa północno-wschodnia i południowo-zachodnia będzie w zasięgu wyżów. Od Islandii, przez Skandynawię i Bałtyk po Bałkany rozciągać się będzie strefa układów niżowych. Polska będzie w zasięgu niżu znad południowej Szwecji i związanego z nim wtórnego ośrodka niżowego, przemieszczającego się znad Mazur ku Litwie.

Na północnym-zachodzie zaznaczy się strefa frontu okluzji. Z zachodu napływać będzie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 978 hPa i będzie rosnąć.

Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, okresami opady śniegu. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura maksymalna od -2 st. na północnym wschodzie i Podhalu do 3 st. na Śląsku. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, zachodni, jedynie na północnym wschodzie z kierunków południowych. Wysoko w górach wiatr w porywach do 100 km/h, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, okresami opady śniegu. Temperatura minimalna od -5 st. na wschodzie do -1 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, powodujący miejscami zamiecie i zawieje śnieżne.

Porywy wiatru na zachodzie do 60 km/h, wysoko w górach do 100 km/h. W czwartek zachmurzenie duże, okresami opady śniegu, na zachodzie, południu i w centrum przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 st. na północnym wschodzie, około 1 st. w centrum, do 5 st. na południowym zachodzie. Wiatr na północnym wschodzie słaby i umiarkowany, porywisty. Na pozostałym obszarze umiarkowany, wzmagający się do dość silnego, w porywach do 80 km/h, wysoko w górach do 120 km/h. Wiatr z kierunków zachodnich, od zachodu skręcający na południowe.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, przed południem możliwe również słabe opady deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr umiarkowany, zachodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr umiarkowany, zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, wieczorem możliwe opady o natężeniu umiarkowanym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o około 3 cm, w ciągu końcowych trzech godzin okresu. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowy. W czasie wieczornych opadów wiatr może powodować powstawanie zawiei śnieżnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl