fot. flickr.com

Deszczowo w całej Polsce

Jak informuje IMGW, pogodę w Europie kształtować będą liczne niże z głównymi ośrodkami nad Irlandią, Danią, Morzem Północnym, Zatoką Biskajską i Zatoką Fińską. Niżom tym towarzyszyć będą układy frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego i Danii, w strefie frontu okluzji, wolno przemieszczającego się z centrum nad wschód kraju. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, a po południu, zwłaszcza w strefie od Pomorza i Warmii przez Wielkopolskę, Mazowsze, aż po Śląsk i Małopolskę również burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm. Wysoko w Tatrach przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 16 st. do 19 st.; na Suwalszczyźnie i Podlasiu oraz w kotlinach górskich od 14 st. do 17 st.; na Helu 12 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy, od zachodu skręcający na południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy początkowo miejscami zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu, a na Pomorzu Gdańskim i Warmii możliwe burze. Wysoko w Tatrach zanikające opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura minimalna od 6 st. do 9 st.; chłodniej w kotlinach górskich i Pobrzeżu Szczecińskim, od 2 st. do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, tylko na północnym wschodzie, początkowo południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl