fot. PAP/Łukasz Ogrodowczyk

Na północnym-wschodzie Polski możliwe pierwsze burze

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Jedynie częściowo Europa Wschodnia znajdować się będzie pod wpływem wyżu.

Polska będzie pod wpływem płytkich niżów znad Niemiec oraz południowej Szwecji. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek na północy kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na Pomorzu Wschodnim, Kujawach, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 19 st. miejscami na północy i w obszarach podgórskich do 25 st. lokalnie na południu. Najchłodniej nad samym morzem, od 13 st. do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych. W czasie burz porywy do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr dość silny, w Beskidach w porywach do 70 km/h, a w Tatrach do 90 km/h, południowy.

W nocy z poniedziałku na wtorek na wschodnim wybrzeżu i północnym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu oraz początkowo lokalne burze. Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 6 st. na północy do 11 st. na południu, chłodniej na wybrzeżu wschodnim, od 4 st. do 6 st. Wiatr na ogół słaby, tylko w czasie burz silniejszy, porywisty, z kierunków południowych i wschodnich.

PAP/RIRM

drukuj