W środę w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa północna znajdzie się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi, na pozostałym obszarze kontynentu będzie dominował rozległy wyż z centrum w rejonie Irlandii. Polska będzie pod wpływem tego wyżu; północne rejony znajdą się w zasięgu zatoki niżowej z ciepłym frontem atmosferycznym, przeważające obszary kraju pozostaną w arktycznej masie powietrza, jedynie nad północne województwa napłynie powietrze polarnomorskie. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie spadało.

W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu początkowo małe i umiarkowane, na północy opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, początkowo miejscami marznący i powodujący gołoledź. Temp. maks. od 6 st. na Wybrzeżu, 3 st. na północy, 0 st. na południu, do -3 st. w rejonach podgórskich. Wiatr na południu słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany i porywisty, na Wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, na południowym wschodzie początkowo małe i umiarkowane, na południu okresami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w dzielnicach centralnych deszczu ze śniegiem i deszczu, na północy deszczu; na południu i w centrum miejscami marznący deszcz powodujący gołoledź. Temp. min. od 3 st. na północnym zachodzie, około -1 st. w centrum, od -7 do -4 st. na południu, do -10 st. na Pogórzu Karpackim. Wiatr słaby i umiarkowany, w centrum i na północy umiarkowany, dość silny i porywisty, na Wybrzeżu w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu, w górach śniegu, na południu miejscami marznący deszcz powodujący gołoledź. Temp. maks. od 6 do 8 st. na północnym zachodzie, 2 st. na południu, do 0 st. w rejonach podgórskich. Wiatr umiarkowany, dość silny i porywisty, na Wybrzeżu w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W nocy wzrost zachmurzenia do dużego i opady deszczu, przejściowo marznące. Temp. min. -1 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni. W czwartek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 4 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj