Dziś deszcz ze śniegiem, miejscami gołoledź

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje układ niskiego ciśnienia. Jedynie Skandynawia pozostaje pod wpływem klina wysokiego ciśnienia znad wschodniej części kontynentu.

Polska jest na skraju rozległego układu niskiego ciśnienia z ośrodkami nad Atlantykiem oraz nad zachodnią i środkową Europą. Od południowego wschodu rozbudowuje się klin wysokiego ciśnienia. Napływa dość ciepłe polarno-morskie powietrze z kierunków południowych.

Dziś zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami opady śniegu, deszczu ze śniegiem, miejscami także marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na zachodzie opady przejdą w deszcz. Przed południem miejscami mgła ograniczająca widoczność do 200 m.

Temperatura maksymalna na wschodzie, w dolinach karpackich i na wschodnim Pomorzu od -2 st. C do 0 st. C. Na pozostałym obszarze od 0 st. C do 3 st. C. Wiatr południowo-wschodni i południowy, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

W Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu lub deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl