fot. Monika Bilska

W Polsce kolejny słoneczny dzień jesieni

Jak informuje IMGW, Europa centralna oraz Wyspy Brytyjskie będą pod wpływem wyżu. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem niżów.

Polska będzie na skraju wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa i powoli będzie spadało.

W czwartek zachmurzenie w kraju na ogół umiarkowane. Miejscami na północy i w Karpatach wzrost zachmurzenia do dużego i tu słabe opady deszczu, a w górach zanikające opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W kotlinach sudeckich i miejscami na wschodzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 5 st. C do 10 st. C, tylko nad morzem około 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na północy porywisty, zachodni i północno-zachodni. Nad morzem porywy do 60 km/h.

W nocy na południu kraju zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami i miejscami na północy z opadami deszczu lub mżawki.

W kotlinach sudeckich i lokalnie na północnym wschodzie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 2 st. C do 7 st. C; cieplej miejscami na Pomorzu, wybrzeżu i w rejonie Elbląga od 8 st. C do 11 st. C oraz chłodniej w rejonach podgórskich od -2 st. C do 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na północy porywisty, zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h.

PAP

drukuj