fot. flickr.com

W Polsce nadal pochmurnie; możliwe przejaśnienia oraz opady śniegu

Jak informuje IMGW, zachodnia połowa kontynentu będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Wielką Brytanią, wschodnia pod wpływem niżu z ośrodkiem nad zachodnią Rosją. Wschodnia połowa kraju będzie w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji, zachodnia znajdzie się na skraju wyżu znad Wielkiej Brytanii. Z północy napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie rosnąć.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu, a na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południu miejscami do 10 cm. W rejonach podgórskich Karpat i w Karpatach opady śniegu miejscami o umiarkowanym natężeniu i tam przyrost pokrywy śnieżnej do 20 cm. Temperatura maksymalna od 1 st. na wschodzie do 2 st. w centrum, na zachodzie i wybrzeżu, w rejonach podgórskich od -3 st. do 0 st. Wiatr dość silny, w całym kraju porywisty, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i północny. Na wybrzeżu i na Mazurach wiatr okresami silny i bardzo silny (od 40 km/h do 55 km/h), w porywach do 80 km/h, a na wybrzeżu wschodnim lokalnie do 95 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 130 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Na północnym wschodzie i wschodzie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 6 cm. W rejonach podgórskich Karpat i w Karpatach opady śniegu miejscami o umiarkowanym natężeniu i tam przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Temperatura minimalna od -5 st. na wschodzie, -3 st. w centrum do 1 st. na wybrzeżu, w rejonach podgórskich od -8 st. do -5 st. Wiatr umiarkowany, na północy okresami dość silny, miejscami w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i północny. Na wschodnim wybrzeżu wiatr dość silny i silny (od 35 km/h do 45 km/h), w porywach do 90 km/h, wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl