fot. PAP/Radek Pietruszka

W 2019 roku przed komisją weryfikacyjną ma stanąć m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz

Decyzje w sprawie kolejnych warszawskich nieruchomości i przesłuchania kluczowych świadków – to noworoczne plany komisji weryfikacyjnej. Z kolei na koniec kadencji Sejmu mamy poznać raport z prac komisji.

W 2019 r. przed komisją weryfikacyjną zeznania mają złożyć kluczowi świadkowie, wśród nich były szef Biura Gospodarki Nieruchomościami Jakub R., który w imieniu ratusza podpisywał decyzje zwrotowe. W lutym lub marcu komisja chce także przesłuchać byłą prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Jednak lista jest dłuższa – mówi Jan Mosiński, poseł PiS i członek komisji.

– W kalendarzu do przesłuchań wpisani są Hanna Gronkiewicz-Waltz, Jakub R., Robert N., być może pan mecenas Stachura, politycy Platformy Obywatelskiej, którzy tak ochoczo zabiegali o zwroty kamienic, pisząc pisma różnego rodzaju do ówczesnej prezydent Warszawy – zaznacza polityk.

Zeznania kluczowych świadków mogą rzucić nowe światło na wiele spraw, którymi zajmuje się komisja.

– Najistotniejsze postaci to właśnie: pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, Jakub R. i Robert N., Marzena K., siostra Roberta N., Alina D., matka Jakuba R. – wylicza Jan Mosiński.

Poseł zaznacza, że na pewno dla komisji i opinii publicznej ciekawe będą zeznania byłej prezydent Warszawy, która mimo wielu wezwań nie stawiła się na przesłuchanie. Teraz sytuacja się zmieniła – wskazuje polityk.

– Hanna Gronkiewicz-Waltz już nie jest prezydentem Warszawy, więc nie może się zasłaniać tym przymiotem piastunki organu. Jest mieszkanką Warszawy i jako świadek posiada na pewno dość dużą wiedzę na temat procedur, pewnych powiązań, podejmowanych decyzji – mówi członek komisji.

8 stycznia ma się odbyć niejawne posiedzenie.

– Dużo decyzji, gdzie wiele osób musiało oddać te środki, które zarobiło nielegalnie na tym procederze, te środki są w budżecie miasta stołecznego Warszawy, mają służyć wypłacaniu zadośćuczynień, odszkodowań dla lokatorów wyrzucanych ze swoich mieszkań – informuje poseł Jan Mosiński.

Zwieńczeniem prac komisji będzie specjalny raport. Dokument mamy poznać pod koniec kadencji parlamentu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl