Komisja weryfikacyjna ogłosi dziś kolejne decyzje

Komisja weryfikacyjna ogłosi dziś decyzje ws. reprywatyzacji 3 kolejnych adresów. Chodzi o nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 8, Łomżyńskiej 44 i Noakowskiego 20. Beneficjentem ostatniej był m.in. gen. Ludowego Wojska Polskiego Marian Robełek.

Spadkobiercy dawnych właścicieli nieruchomości przy Noakowskiego 20 sprzedali roszczenia dekretowe do niej m.in. na rzecz Danuty i gen. Mariana Robełek. Sprzedaży dokonano również w imieniu osób nieżyjących.

W sprawie Mokotowskiej 8, oprócz zaniedbań ze strony prezydent m.st. Warszawy, chodzi też o usunięcie lokatorów z nieruchomości i dopuszczanie się względem nich skandalicznych działań, o czym mówi poseł Jan Mosiński, członek komisji weryfikacyjnej.

– Przy Mokotowskiej po prostu wykurzono lokatorów twierdząc, że budynek nie nadaje się do użytkowania. Po kolei odcinano tam ludziom dostęp do energii elektrycznej, ciepła. Po, że tak powiem, oczyszczeniu tej kamienicy została ona wyremontowana i trafiła w prywatne ręce. Było wiele zaniedbań warszawskich urzędników. Będziemy to jeszcze dzisiaj analizować – twierdzi Jan Mosiński.

W przypadku Łomżyńskiej 44 – według komisji – stwierdzenia nabycia spadku po dawnych właścicielach nieruchomości nie budzą wątpliwości. Komisja ustaliła, że od czasu wydania decyzji reprywatyzacyjnej prezydent Warszawy zaprzestał wykonywać względem lokatorów tej nieruchomości ciążące na nim obowiązki wynajmującego.

Lokatorzy wskazywali, że po przejęciu nieruchomości przez nowych właścicieli utrudniano im korzystanie ze wspólnego strychu oraz piwnic, a także podnoszono czynsze.

Komisja weryfikacyjna bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości od czerwca ub. roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl