Warszawa: trwa strajk głodowy w obronie praw polskiej mniejszości w Niemczech

W warszawskim domu Polonii mieszczącym się na Krakowskim Przedmieściu rozpoczął się protest głodowy w obronie praw Polaków mieszkających w Niemczech. W manifestacji uczestniczą dwie osoby w tym znany mecenas Stefan Hambura.

Protestujący domagają się, aby Polacy mieszkający w Niemczech otrzymali status mniejszości – wyjaśnia adwokat w rozmowie z naszą redakcją.

– Apelujemy do rządu Republiki Federalnej Niemiec i do władz niemieckich, żeby nie tolerowały skutków rozporządzenia Hermanna Goeringa z 1940 roku. Niemcy jako demokratyczne państwo prawa, myślę że nie powinny iść w tym kierunku i na to sobie pozwolić, ażeby skutki rozporządzenia Hermanna Goeringa były nadal tolerowane. Takim właśnie skutkiem jest brak statusu mniejszości polskiej w Niemczech – tłumaczy mecenas.

Stefan Hambura dodaje, że być może wkrótce do  głodówki dołączą kolejne osoby.

Polacy mieszkający w Niemczech od lat walczą o nadanie im statusu mniejszości narodowej. Niemieckie władze utrzymują, że Polacy nie spełniają kryteriów. Z kolei obywatele Niemiec posiadają status mniejszości w Polsce.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl