Uroczystości zakończenia jubileuszowego Roku Ojca Pio

W Sanktuarium Świętego Ojca Pio w Warszawie 7 i 8 grudnia 2018 r.  mają miejsce centralne uroczystości zakończenia Roku Jubileuszowego św. Ojca Pio w Polsce. W sobotę o godz. 12.00 biskup warszawsko-praski ks. bp Romuald Kamiński będzie przewodniczył tam Mszy św. z oddaniem czci relikwiom Świętego.

W sobotę 8 grudnia o godz. 12.00, ks. bp Romuald Kamiński odprawi uroczystą Mszę św. kończącą obchody Roku Jubileuszowego Św. Ojca Pio. Po Mszy św. będzie możliwość oddania czci relikwiom.

– Bardzo dziękuję wszystkim Braciom Kapucynom za wielkie serce i pomoc, oraz za to, że nasze sanktuarium ma wielki zaszczyt przeżywać zakończenie Roku Jubileuszowego – mówi ks. prał. Andrzej Kuflikowski, proboszcz Parafii św. Ojca Pio w Warszawie, zapowiadając wydarzenie.

W piątek 7 grudnia o godz. 15.00 w parafii na Gocławiu w obecności ks. bp. Marka Solarczyka przywitano relikwie św. Ojca Pio: rękawiczkę, chustę i habit. Po Mszy św. odmówiono Różaniec, a o godz. 18.00 nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio odprawił Mszę św. w intencji Grup Św. Ojca Pio w Polsce.

Peregrynacja relikwii to jedno z wydarzeń, jakie Krakowska Prowincja Kapucynów przygotowała w roku 100-lecia stygmatyzacji św. Ojca Pio oraz 50-lecia jego śmierci.  Pielgrzymujące relikwie są relikwiami pierwszego stopnia świętego Stygmatyka. To relikwie: habitu, rękawiczki, którą okrywał stygmat dłoni oraz chusty osłaniającej niegdyś krwawiący bok. Relikwie do Polski przybyły z San Giovanni Rotondo we Włoszech. Odwiedzają w pierwszych dniach grudnia: Szczecin, Poznań, Warszawę i Terliczkę (k. Rzeszowa), Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz celę śmierci św. Maksymiliana w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

***

Program uroczystości 8 grudnia w Sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie:

7.00 – Msza Święta

8.00 – Msza Święta

9.00 – Msza Święta

10.00 – Konferencja: Św. Ojciec Pio i O. Dolindo – Joanna Bątkiewicz-Brożek

11.00 – Różaniec – część radosna

12.00 – Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Romualda Kamińskiego, ordynariusza  diecezji warszawsko-praskiej na zakończenie obchodów Roku Jubileuszowego.

episkopat.pl/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl