W Warszawie rozpocznie się dzisiaj Chrześcijański Kongres Społeczny

W Warszawie rozpocznie się dzisiaj 6. Chrześcijański Kongres Społeczny pod hasłem „Polska przeciw rewolucji”. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie PGE Narodowym.

Centralnym tematem Kongresu będzie prezentacja projekcji Konwencji Praw Rodziny oraz dyskusje na jej temat. Omawiane będą zagrożenia wynikające z radykalnie lewicowej ideologii, dominującej w ośrodkach politycznych w Europie.

O godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. dla uczestników Kongresu. Wydarzenie podzielone jest na sesje plenarne oraz panele dyskusyjne. W pierwszym z nich politycy, liderzy opinii, dziennikarze oraz kapłani będą dyskutować na temat tego, jak wygląda przyszłość Europy w kontekście chrześcijaństwa.

Drugi panel nosi tytuł „Polska w Europie”. Jednym z prelegentów będzie poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.

– Będę mówił przede wszystkim o roli Polski w Europie, w Europie kontynentalnej, cywilizacyjnej, ale też tej strukturalnej, czyli o Unii Europejskiej i Paktu Północnoatlantyckiego. Także o tym, jaka jest rola Polski w zjednoczonej Europie, jaka jest przyszłość tej zjednoczonej Europy oraz jakie wyzwania stoją przed nami i kolejnymi pokoleniami. W tej chwili na Polsce i krajach naszego regionu leży odpowiedzialność, aby ten projekt tworzony przez europejskich chadeków w latach 50. tuż po II wojnie światowej, który miał zapewnić pokój i dobrobyt, szedł w tym kierunku, który został wyznaczony przez ojców założycieli – wskazał Tomasz Rzymkowski.

Wydarzenia w ramach Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego odbywają się od 2015 roku. Zawsze podejmują ważne kwestie dotyczące cywilizacji chrześcijańskiej w Polsce i w Europie [zobacz więcej].

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl