Fot. M. Józefaciuk - Kancelaria Senatu

[TYLKO U NAS] S. Karczewski: Będę wspierał kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Patryk Jaki ma wiele atutów

Pan prezydent w czwartek miał konferencję, przedstawił zarys pytań i jest zdeterminowany, by złożyć wniosek do Senatu. Najprawdopodobniej będzie to w lipcu. Konstytucja wymaga zmian – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Podkreślił również, że popiera kandydaturę Patryka Jakiego na prezydenta Warszawy.

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa XXI Forum Polonijne. Jednym z prelegentów jest marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który w rozmowie z dziennikarzem TV Trwam Newsa Szymonem Kozupą podkreślił, że chciałby, by takich spotkań było jak najwięcej.

– Chciałbym, żeby tych spotkań było jak najwięcej, ponieważ one przynoszą ciekawe pomysły, które później można realizować. Takie spotkania to nie tylko możliwość wymiany pomysłów, wiedzy, refleksji, ale również budowanie wspólnoty wszystkich Polaków. Możemy się spotkać i wymienić doświadczeniami – zaznaczył marszałek.

– Spotykamy się w różnych formatach. Jeździmy do Polonii, Polonia przyjeżdża do nas. Przy marszałku powołana została Polonijna Rada Konsultacyjna. Ta Rada spotyka się ze mną kilka razy w ciągu roku. Przynosi dużo informacji, dzieli się nimi z nami, ale również rozmawia między sobą. W roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości spotkam się z tą Radą trzykrotnie – dodał.

Stanisław Karczewski zapowiedział też, że będzie wspierał Patryka Jakiego jako kandydata na prezydenta Warszawy.

– Będę bardzo wspierał kandydata Zjednoczonej Prawicy. Patryk Jaki ma wiele atutów. Jest młody, ale już doświadczony, niezwykle dynamiczny, ma dużo pomysłów. Komisja weryfikacyjna to tylko ułamek jego pracy. Jest pełen zapału i chce walczyć – powiedział.

Marszałek odniósł się także do zmiany konstytucji.

– Pan prezydent w czwartek miał konferencję, przedstawił zarys pytań i jest zdeterminowany, by złożyć wniosek do Senatu. Najprawdopodobniej będzie to w lipcu. Konstytucja wymaga zmian. Rozpoczynamy pracę nad zmianą konstytucji – podkreślił.

RIRM

drukuj