Apel CitizenGO ws. ekshumacji w kwaterze „Ł”

Fundacja CitizenGO apeluje do najwyższych władz państwowych o podjęcie działań, które pomogą dokończyć ekshumacje w kwaterze „Ł” na warszawskich Powązkach.

Apel jest skierowany do prezydenta, marszałek Sejmu oraz premier rządu. Autorzy petycji wzywają władze do natychmiastowych działań w celu ustalenia  tożsamości wydobytych szczątków poprzez badania DNA.

Apel dotyczy również budowy Panteonu Narodowego, gdzie z honorami mieliby zostać pochowani narodowi bohaterowie. „Naród, który pamięta o bohaterach, to naród, który zna swoją godność” – mówi Magdalena Korzekwa, menadżer CitizenGO w Polsce.

W tej chwili tę petycję podpisało już prawie 40 tys. osób. Mamy jeszcze dwa dni na składanie podpisów i zachęcanie znajomych do podpisywania. Po tym terminie petycja trafi do pana prezydenta Andrzeja Dudy. To jest sprawa ważna z punktu widzenia naszej tożsamości, niepodległości, naszego honoru. (…) Autorom petycji zależy na tym, aby odnaleźć ciała naszych bohaterów, odnaleźć ciała „Żołnierzy Wyklętych” i stworzyć dla tych osób szczególne miejsce, w którym będziemy mogli oddać im cześć – dodaje Magdalena Korzekwa.

Petycja jest częścią akcji „Wyklęci – Niezłomni. Przywróćmy pamięć naszym bohaterom”. Została  zainicjowana m.in. przez Fundację Łączka z Warszawy.

Petycję można podpisać na stronie www.citizengo.org.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl