fot. PAP/Paweł Supernak

W Warszawie odbyła się prezentacja portalu „Twarze Solidarności”

Powstał serwis internetowy Twarze Solidarności”. To portal poświęcony 40. rocznicy powstania największego związku zawodowego. Jego współtwórcą jest m.in. IPN. Wstęp do serwisu napisał Prezydent Rzeczpospolitej Polski Andrzej Duda. W Warszawie odbyła się dziś oficjalna prezentacja portalu „Twarze Solidarności”.

https://twitter.com/ipngovpl/status/1298520573258145792

Z tej okazji list do uczestników wydarzenia skierował Prezydent Polski. Andrzej Duda wyraził radość, że 40. rocznica powstania „Solidarności” stała się okazją do przybliżenia historycznego przełomu i jego bohaterów.

– Życzę Państwu, aby bogata i interesująca zawartość oraz przystępna i atrakcyjna forma serwisu, przyczyniła się do upowszechnienia wiedzy o tym fundamencie wolnej Polski, który dał początek przemianom w naszej ojczyźnie, Europie i na świecie. Walka podjęta przez nas – Polaków, latem 1980 roku była pierwszym krokiem na drodze do obalenia systemu komunistycznego. Stało się tak dzięki odwadze i determinacji strajkujących – napisał w liście prezydent Andrzej Duda.     

Prezes IPN-u dr Jarosław Szarek podkreślił, że portal będzie uzupełniany o nowe dokumenty na temat „S”.

– Są jeszcze dokumenty, które ilustrują tamte wydarzenia. Są to dokumenty dotąd nieodkryte w archiwach. Te dokumentu również Państwu poprzez ten portal udostępnimy. Myślę, że ta strona internetowa będzie portalem żywym i na bieżąco uzupełnianym – ocenił dr Jarosław Szarek.    

To nie jedyna inicjatywa IPN-u mająca na celu upamiętnić robotniczy zryw. W całej Polsce prezentowana jest wystawa „Tu rodziła się Solidarność”.

Trasy wszystkich wystaw regionalnych zbiegną się 28 sierpnia na wernisażu na Placu Piłsudskiego Warszawie.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej [„Twarze Solidarności”]

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl