Warszawa: trwa II Spotkanie Ministrów Transportu i Forum Biznesu Europy Środkowo-Wschodniej i Chin

W Warszawie odbywa się dziś II Spotkanie Ministrów Transportu i Forum Biznesu Europy Środkowo-Wschodniej i Chin. Temat dyskusji na PGE Narodowym to „Intermodalność – gwarancja efektywnego transportu z korzyścią dla gospodarki”.

Spotkania, od powitania gości, rozpoczął minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Powiedział, że spotkanie oficjalnie inauguruje w Warszawie działalność Sekretariatu ds. Morskich „16+1”. Współpraca regionu Europy Środkowej i Chin dostaje dzisiaj kolejny ważny impuls, bowiem dołącza do niej cały sektor żeglugi morskiej i śródlądowej – podkreślił minister.

– Tu, w Warszawie, podczas dzisiejszego spotkania ministrów transportu, chcemy wypracować strategię i koncepcję dla całej naszej szesnastki, tak aby stworzyć wspólną wizję i wspólne projekty infrastrukturalne łączące poszczególne państwa naszego regionu, i aby nawiązać kontakt i bezpośrednią współpracę z Chinami. Stoimy bowiem przed wielką szansą. Szansą na upodmiotowienie Europy Środkowej, na wspólny sukces, rewitalizację transportu morskiego i rzecznego, a co za tym idzie podniesienie znaczenia gospodarki morskiej – powiedział Marek Gróbarczyk.

Minister zachęcił przy tym do współpracy w ramach Sekretariatu ds. Morskich „16+1”.

Spotkanie jest okazją do promocji polskich rozwiązań w obszarze gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Wśród uczestników wydarzenia są ministrowie do spraw transportu wszystkich państw inicjatywy Formatu „16+1”, czyli państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz Chin. Obecni są także przedstawiciele polskiego i zagranicznego biznesu związanego z gospodarką morską i żeglugą śródlądową, w tym przedstawiciele przemysłu stoczniowego.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl