Pikiety „Solidarności” pracowników gospodarki wodnej

„Solidarność” pracowników gospodarki wodnej zorganizowała na dziś pikiety. Odbywają się one w Gdańsku i we Wrocławiu. 

W czasie wrocławskiej pikiety odczytany zostanie list z apelem o pomoc, który protestujący skierowali do premier Ewy Kopacz. Następnie odbędzie się rejs statkiem w kierunku Mostu Grunwaldzkiego.

W Gdańsku związkowcy będą pikietować pod fontanną Neptuna. Protestujący tłumaczą, że od 2008 roku zamrożone są płace pracowników sfery budżetowej.

Rząd zapowiada, że będą podwyżki, jednak nic w tej sprawie nie robi – mówi Arkadiusz Kubiaczyk, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Gospodarki Wodnej NSZZ  „Solidarność”.

Napisaliśmy konkretny wniosek do ministra środowiska o wzrost wynagrodzeń od 1 września o 800 zł. Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z nową panią wiceminister, panią Dorotą Niedzielą. Myśleliśmy, że przedstawiona nam zostanie jakaś propozycja, a niestety nic takiego się nie stało. Nie padły żadne konkretne decyzje. Mówi się tylko ogólnikowo, że właściwie pieniądze są. Dano nam jednak do zrozumienia, że trzeba walczyć o te pieniądze. Wszyscy będą walczyć, jesteśmy zdeterminowani, ponieważ przez 8 lat nie otrzymaliśmy wzrostu wynagrodzeń choćby o złotówkę – dodaje Arkadiusz Kubiaczyk.

Pracownicy gospodarki wodnej zapowiadają, że protest przybierze na sile, jeśli rząd nie podejmie realnych działań ws. podwyżek płac.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl