fot. PAP/Jerzy Muszyński

II tura wyborów w Szczecinie

Do II tury wyborów samorządowych pozostał już niespełna tydzień. Walka o fotel prezydenta trwa między innymi w Szczecinie. Tam zmierzą się kandydat Zjednoczonej Prawicy Bartłomiej Sochański z kandydatem Bezpartyjnych Piotrem Krzystkiem.

Ci, którzy zmierzą się w II turze wyborów samorządowych, korzystają z ostatnich dni kampanii. Spotykają się z wyborcami i przedstawiają kolejne pomysły na przyszłość swojego miasta. Trwa zacięta batalia. 

– Będziemy ciężko na rzecz Szczecina i Pomorza Zachodniego pracować – mówi Joachim Brudziński, szef MSWiA. 

– Jeszcze te parę dni, które nam zostało kampanii wyborczej, zostanie wykorzystane przez drużynę PiS jak najlepiej – dodaje Bartłomiej Sochański. 

– Wiadomość w Stargardzie, że nasz kandydat, kandydat PiS na prezydenta Szczecina wszedł do drugiej tury, wyeliminował kandydat PO przyniosła nam wielką, wielką satysfakcję – poseł PiS Michał Jach. 

Bartłomiej Sochański zapowiedział między innymi podwyżkę płac dla urzędników miejskich i pracowników oświaty. Postuluje także obniżenie podatku od nieruchomości dla przedsiębiorstw stoczniowych i portowych. Sochański zachęca, aby do II tury wyborów poszli głosować wszyscy mieszkańcy Szczecina. 

– Zachęcam wszystkich szczecinian, żeby w tym głosowaniu wzięli udział. Zachęcam również, aby ci z wyborców, którzy nie oddali na mnie głosu w I turze tylko oddali głos na innych kandydatów, zechcieli tym razem mnie obdarzyć swoim zaufaniem – zaznacza kandydat na prezydenta Szczecina. 

II tura wyborów samorządowych odbędzie się 4 listopada.

TV Trwam News/RIRM

drukuj