„Dar Młodzieży” płynie do Osaki 

Najsłynniejszy polski żaglowiec „Dar Młodzieży”, który opływa świat dookoła w Rejsie Niepodległości z 1000 młodych Ambasadorów na pokładzie po prawie pół roku podróży po morzach i oceanach zmierza do Japonii.

W poniedziałek 29 października „Dar Młodzieży” opuścił Hong Kong. Kolejnym portem będzie Osaka, gdzie odbędzie się jeden z najważniejszych momentów Rejsu Niepodległości – wspólne świętowanie 11 listopada, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Załoga zostanie powitana przez wiceminister Annę Moskwę, podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Jacka Izydorczyka  Ambasadora RP w Japonii oraz Poseł Dorotę Arciszewską – Mielewczyk, przewodniczącą Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W Osace odbędzie się także kolejna, już szósta zmiana załogi „Daru Młodzieży”, którym płynęło dotychczas 757 młodych Ambasadorów, promujących Polskę za granicą.

Od 20 maja „Dar Młodzieży” zawinął już do 14 portów, między innymi do Tallina, Kopenhagi. Szczecina, Bordeaux, Dakaru, Kapsztadu i Singapuru. Statek odwiedził 13 państw i dwukrotnie przekroczył równik.

Rejs Niepodległości to wspólna inicjatywa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti. Jej celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promocja na świecie. Załogę stanowi młodzież – laureaci ogólnopolskiego konkursu, studenci Uniwersytetu Morskiego oraz uczniowie szkół morskich w Szczecinie i Świnoujściu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl