fot. twitter.com

Watykan: Papież Franciszek odwiedzi w listopadzie Japonię

Papież Franciszek powiedział w środę dziennikarzom na pokładzie papieskiego samolotu lecącego do Panamy, że w listopadzie br. odwiedzi Japonię. Będzie to pierwsza wizyta papieża w tym azjatyckim kraju od blisko 40 lat – podkreślają japońskie media.

Zgodnie ze zwyczajem Franciszek pozdrowił każdego z około 70 podróżujących z nim reporterów. Podczas krótkiej rozmowy z dziennikarzem z Japonii zwrócił się do niego słowami: „W listopadzie, przygotuj się!”.

Wcześniej papież wspominał, że chciałby pojechać do Japonii, szczególnie do miast Hiroszima i Nagasaki, na które w 1945 roku zrzucono bomby atomowe. Zaproszenie wystosowali zarówno premier Shinzo Abe, jak i burmistrzowie obu tych miast.

Na pokładzie samolotu Franciszek powiedział również, że chciałby odwiedzić Irak, ale lokalni przywódcy Kościoła informowali go, że wciąż nie jest tam dość bezpiecznie.

Wizyta w Japonii jest szóstą oficjalnie potwierdzoną pielgrzymką 82-letniego papieża, zaplanowaną na 2019 rok. Po wizycie w Panamie, gdzie Franciszek weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży, odwiedzi Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko, Bułgarię, Macedonię i Rumunię.

We wcześniejszych komentarzach na temat podróży do Japonii nie wykluczano, że przy okazji Franciszek mógłby też odwiedzić Koreę Północną, co byłoby wydarzeniem historycznym. W październiku 2018 roku prezydent Korei Płd. Mun Dze In przekazał papieżowi zaproszenie do Pjongjangu od przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl