fot. PAP/EPA

Japonia: 35 rannych w kolizji pociągu z ciężarówką

Co najmniej 35 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko, w rezultacie zderzenia pociągu ekspresowego z samochodem ciężarowym w czwartek w mieście Jokohama w środkowej części Japonii – poinformowały służby ratunkowe i przewoźnik kolejowy.

Do kolizji doszło krótko przed południem (przed godz. 5.00 w Polsce) na przejeździe kolejowej na ważnej trasie łączącej Jokohamę z Tokio.

Siła zderzenia sprawiła, że wypadły szyby w kabinie kierowcy w ciężarówce i wykoleiły się co najmniej trzy z ośmiu wagonów pociągu, który – jak podano – w chwili wypadku jechał z prędkością 120 km na godz.

Kierowca został poważnie ranny. Po wyciągnięciu z kabiny został on przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie przebywa w stanie ciężkim. Krajowy nadawca NHK podał, że obrażenia pozostałych osób nie zagrażają ich życiu.

Władze, w tym policja i ministerstwo transportu, wszczęły śledztwo w sprawie przyczyn zdarzenia.

W Japonii znajduje się wiele przejazdów kolejowych, na których z uwagi na częsty ruch pociągów samochody i piesi mają mało czasu na przedostanie się na drugą stronę – zauważa AFP.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl