fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier Japonii przebywa z wizytą w Warszawie

Premier Japonii, Fumio Kishida, przyjechał do Polski. W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie szefa japońskiego rządu z premierem Mateuszem Morawieckim. Następnie w Pałacu Prezydenckim Fumio Kishidę przyjął prezydent Andrzej Duda.  

Rzecznik MSZ, Łukasz Jasina, wskazał, że jest to bardzo ważna wizyta, która pokazuje, iż stosunki polsko-japońskie są coraz mocniejsze.

Premier Japonii – naszego bardzo ważnego partnera w tamtym rejonie świata – porozmawia z premierem Mateuszem Morawieckim na pewno o kwestiach ukraińskich oraz o tym, co dzieje w jego własnym regionie. Minister spraw zagranicznych, Zbigniew Rau, wrócił kilka dni temu z podróży do Korei Południowej i Wietnamu. Mamy bardzo mocne i dobre relacje z państwami tamtego regionu, który staje się czasami coraz bardziej zapalny. Japonia czy Korea są naszymi sojusznikami w dziedzinie demokracji – powiedział Łukasz Jasina.

Rzecznik rządu, Piotr Müller, podał, że premierzy Polski i Japonii omówili m.in. perspektywy rozwoju współpracy naszych krajów, w szczególności gospodarczej i inwestycyjnej.

Pałacu Prezydenckim Fumio Kishidę przyjął prezydent Andrzej Duda. Rozmowa dotyczyła m.in. sytuacji bezpieczeństwa w regionie, współpracy gospodarczej i technologicznej, a także w zakresie żywności i eksportu żywności.

We wtorek prezydent Ukrainy i premier Japonii podpisali wspólne oświadczenie ws. specjalnego globalnego partnerstwa między tymi krajami. Wizyta Fumio Kishidy w Kijowie i Warszawie do końca była utrzymywana w tajemnicy ze względów bezpieczeństwa.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl