fot. PAP/Darek Delmanowicz

Premier M. Morawiecki: Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodami z regionów zagrożonych powodzią

Wraz z ministrem MSWiA Joachimem Brudzińskim i szefem MON Mariuszem Błaszczakiem jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodami małopolskim, podkarpackim, śląskim i świętokrzyskim – poinformował w sobotę za pośrednictwem Twittera premier Mateusz Morawiecki w związku ze stałym zagrożeniem powodziowym w tych rejonach.

„Na bieżąco monitorujemy sytuację zagrożenia powodziowego” – podkreślił premier. Poinformował jednocześnie, że Straż Pożarna, Policja i Wojska Obrony Terytorialnej są wszędzie tam, gdzie są potrzebni.

W sobotę i niedzielę możliwe przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych na Wiśle i jej dopływach – poinformowało w sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa za pośrednictwem Twittera.

„Ostrzeżenie trzeciego stopnia obowiązuje w województwach: podkarpackim i lubelskim, a także na Odrze (ostrzeżenie drugiego stopnia) w województwie dolnośląskim” – podało RCB.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl