fot. PAP/Wojtek Jargiłło

Premier M. Morawiecki: Odzyskane środki będą płynąć dla polskich rodzin  

Środki, które za czasów poprzednich rządów były marnowane i przeciekały jak przez sito, będą płynąć do polskich rodzin – zapewniał w piątek w Świdniku (woj. lubelskie) premier Mateusz Morawiecki.

W piątek premier Mateusz Morawiecki złożył wizytę w Świdniku, gdzie spotkał się z mieszkańcami.

Pewnych rzeczy nie da się tak łatwo odkręcić w tej naszej polskiej gospodarce, w tej naszej polskiej rzeczywistości. Ale jedną rzecz zrobiliśmy skutecznie. Te środki, które były marnowane przeciekały jak przez sito, jak przez sito o bardzo dużych okach, te środki odzyskaliśmy dla polskiego narodu. I tak długo jak będziemy, jak ja będę, obiecuję, one będą płynąć do polskich rodzin, polskiego społeczeństwa i polskich emerytów” – mówił Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, „odbudowa potencjału polskiej gospodarki nie jest dzisiaj łatwa”.

To tak jak popatrzymy na Świdnik. Zakład, który podupadał bardzo mocno, potem został sprzedany do właścicieli zagranicznych, dzisiaj się odbudowuje, dzisiaj otrzymuje więcej zleceń, także z Polski” – mówił szef rządu.

Podczas spotkania z mieszkańcami Świdnika premier nawiązał też do zerowego PIT dla młodych.

Jeden z młodych ludzi mi powiedział, oni mieli pic dla młodych, a my mamy PIT dla młodych, który jest zerowy. Zero może być dobrą liczbą w gospodarce w ekonomii, gospodarce. Żeby zostali z nami tutaj, tutaj się kształcili, tu pracowali, tu mieli jak najwięcej pracy” – powiedział Mateusz Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj