fot. twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki wręczył kolejne dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

W Bełżycach premier Mateusz Morawiecki wręczył kolejne dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Blisko 44 miliony złotych trafiły do powiatu lubelskiego. To środki na walkę ze skutkami kryzysu spowodowanego koronawirusem.

Premier Mateusz Morawiecki, który wręczył samorządowcom symboliczne promesy na dotację z Funduszu Inwestycji Samorządowych, wskazał, że środki z tarczy finansowej, samorządowej oraz inwestycyjnej będą pomagały w rozwoju infrastruktury.

– To warunek numer jeden, żeby były środki. Ale jest też warunek numer dwa – partnerstwo, zaufanie, zgoda, stabilność i porozumienie; takie porozumienie,  jakie mamy z prezydentem. On wie, że wtedy, gdy my przekazujemy środki na inwestycje, na ratowanie miejsc pracy, na ratowanie samorządów, to trzeba działać szybko. Nie jak Senat, nie jak Rafał Trzaskowski w Warszawie przy „Czajce” – podkreślał Mateusz Morawiecki.

Premier mówił, że wybór Rafała Trzaskowskiego oznaczałby „wojnę na górze”.

– Tym razem to walka o wszystko – o normalność, o solidarność, o dumną Polskę, dumną z naszych bohaterów. To walka także o przyszłość, żeby dzieci i młodzież nie musiały stąd wyjeżdżać, tak tłumnie i masowo jak w czasach Rafała Trzaskowskiego – akcentował szef rządu.

Premier zaapelował o pełną mobilizację podczas drugiej tury wyborów prezydenckich.

– Zwyciężymy, ale żeby też mieć pewność zwycięstwa, musimy wykrzesać z siebie energię. To ostatnia prosta. Każdy z was niech rozmawia z dziesięcioma przyjaciółmi, kolegami, ale też z takimi, którzy głosowali na Krzysztofa Bosaka, na Szymona Hołownię, na Władysława Kosiniaka-Kamysza i również na Rafała Trzaskowskiego – mówił Mateusz Morawiecki.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl