fot. flickr.com

Włochy: rekordowa konfiskata narkotyków o wartości 1 miliarda euro

14 ton narkotyków o czarnorynkowej wartości 1 miliarda euro skonfiskowała włoska Gwardia Finansowa w porcie w Salerno na południu kraju. Znalazła też 84 miliony odurzających pastylek wyprodukowanych w Syrii przez dżihadystów, którzy tak finansują terroryzm.

Przemycane w trzech kontenerach substancje to amfetamina, a pastylki to captagon (fenetylina), nazywana „narkotykiem Państwa Islamskiego”.

Wszystko było ukryte w zwojach papieru i w maszynach przemysłowych, tak zbudowanych, by skanery nie mogły wykryć ich zawartości – poinformowały włoskie służby. Nie podano, skąd przypłynął statek z tym transportem.

Śledczy podkreślili, że to największa konfiskata amfetaminy i substancji wyprodukowanych przez dżihadystów na świecie.

Dowódca specjalnej komórki Gwardii Finansowej z Neapolu kapitan Domenico Napolitano powiedział mediom, że jeszcze trwa śledztwo, wszczęte przeciwko klanom tamtejszej mafii, kamorry, które zajmują się przemytem narkotyków.

Wyraził przekonanie, że ten największy dotąd przejęty transport amfetaminy nie mógł być przeznaczony tylko do handlu w rejonie Neapolu czy w innych włoskich miastach, ale do dystrybucji w całej Europie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl