S. Ożóg: pomysł Europy dwóch prędkości – niepokojący

W miarę upływu czasu w Unii Europejskiej będą równi i równiejsi oraz dobrzy i lepsi – powiedział Redakcji Informacyjnej Radia Maryja europoseł Stanisław Ożóg, komentując pomysł Europy dwóch prędkości. Jak dodał, takie rozwiązanie jest bardzo niepokojące.

Przywódcy Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii opowiedzieli się za Unią Europejską dwóch prędkości. Ma to pozwolić pewnym krajom członkowskim na szybszą integrację w wybranych dziedzinach. Decyzja zapadła na szczycie w Wersalu pod Paryżem. [czytaj więcej].

To konsekwencja rezolucji przyjętej przed miesiącem na sesji plenarnej w Strasburgu oraz propozycji Komisji Europejskiej zawartej w „Białej księdze”, która w ubiegłym tygodniu została przedstawiona przez przewodniczącego Jeana Claude Junckera – zwraca uwagę europoseł Stanisław Ożóg.

Juncker w tzw. „Białej księdze” przedstawił kiepską analizę sytuacji, natomiast Komisja Europejska przewiduje pięć różnych scenariuszy, nie wskazując, który z nich jest lepszy. W rezolucji oraz tzw. „Białej księdze” jest mowa o Europie dwóch prędkości – wskazał eurodeputowany.

Takie rozwiązanie jest bardzo niepokojące – podkreślił Stanisław Ożóg.

W miarę upływu czasu będą równi i równiejsi oraz dobrzy i lepsi. Należało się spodziewać, że Zachód Europy, czyli tzw. Stara Unia Europejska, będzie szukać winnych Brexitu oraz winnych kryzysowi finansowemu i gospodarczemu w strefie euro – wskazał poseł do Parlamentu Europejskiego.

Jak dodał, znane są problemy strefy euro.

Strefa euro próbuje doprowadzić do głębszej integracji, ażeby w jakiś sposób ratować swoje gospodarki. Jednym z elementów ratowania gospodarki jest potężne dodrukowanie na ogromną skalę pustych pieniędzy (chodzi tu o ponad bilion euro) przez Europejski Bank Centralny – zaznaczył Stanisław Ożóg.

Wielokrotnie to podkreślam, mamy do czynienia z początkiem końca Unii Europejskiej – zaznaczył poseł do Parlamentu Europejskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl