Indie: ponad 50 mln dzieci opóźnionych w rozwoju przez niedożywienie

W Indiach ponad 50 mln (38,4 proc.) dzieci poniżej piątego roku życia ma poważne opóźnienia w rozwoju z powodu niedożywienia – wynika z opublikowanego dziś raportu powstałego na zlecenie indyjskiego ministerstwa zdrowia.

W Narodowym Badaniu na temat Zdrowia Rodziny, przeprowadzonym w latach 2015-2016, wzięło udział ok. 600 tysięcy osób. Było to czwarte takie badanie; poprzednie miało miejsce w latach 2005-2006.

W najnowszym raporcie podkreślono, że pod pojęciem niedożywienia kryje się nie tylko niedostatek żywności, ale też monotonna i niewłaściwa dieta.

Są też jednak powody do zadowolenia – z badania wynika, że niemal wszystkie wskaźniki zdrowia rodzinnego w Indiach znacząco poprawiły się przez ostatnie 10 lat. Umieralność wśród dzieci poniżej piątego roku życia spadła z 7,4 do 5 proc., wzrosła liczba kobiet potrafiących czytać i pisać oraz poprawiła się sytuacja, jeśli chodzi o szczepienia dzieci.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl