fot. Autorstwa Ssolbergj (talk) - Ta grafika wektorowa została stworzona za pomocą Inkscape ., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5123101

Indie: zawieszono usługi wizowe dla obywateli Kanady

Władze Indii zawiesiły dziś usługi wizowe dla obywateli Kanady – poinformowała na swojej stronie internetowej firma świadcząca usługi doradztwa wizowego, BLS International, powołując się na zawiadomienie indyjskiego MSZ. Stosunki między Delhi a Ottawą są obecnie napięte po śmierci sikhijskiego lidera w Kanadzie.

BLS International oznajmiło, że świadczenie usług wizowych zawieszono do odwołania z przyczyn operacyjnych.

Premier Kanady, Justin Trudeau, oskarżył w poniedziałek rząd Indii, na podstawie informacji wywiadowczych, o zlecenie zabójstwa sikhijskiego lidera, Hardeepa Singha Nijjara, w czerwcu w Kolumbii Brytyjskiej. Indyjski resort spraw zagranicznych kategorycznie zaprzeczył wysuniętym oskarżeniom, nazywając je absurdalnymi. Indie oskarżyły także Kanadę o udzielanie schronienia khalistańskim terrorystom i separatystom. Zamordowany sikhijski działacz należał do grona zwolenników utworzenia niezależnego państwa Khalistan na terenie Pendżabu w północnych Indiach, w którym mieliby zamieszkać właśnie Sikhowie.

Justin Trudeau oświadczył, że jego kraj ściśle współpracuje z sojusznikami w sprawie zabójstwa Hardeepa Singha Nijjara.

„Wydaje się jednak, że Indie są zbyt potężne, aby je wyalienować” – oceniła agencja Reutera.

Współdziałające z Ottawą na rzecz wymiany informacji wywiadowczych Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Australia i Nowa Zelandia wyraziły jedynie zaniepokojenie. Kraje te zabiegają obecnie o względy Indii w celu ograniczenia chińskich wpływów w Azji.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl