fot. Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

Narkotyki w przesyłce do Niemiec znalezione dzięki zaangażowaniu psa-terriera

Służba celno-skarbowa znalazła narkotyki w przesyłce z Niemiec. Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu psa-terriera „Nutka”. W czasie swojej 7- letniej służby wykryła już ponad 160 prób przemytu środków odurzających.

Przesyłka z podejrzana zawartością została odkryta podczas akcji prowadzonej przez funkcjonariusza Działu Granicznego Realizacji MUCS, w Centrum Ekspedycyjno-Rozdzielczym Poczty Polskiej, gdzie trafiają przesyłki przylatujące z całego świata. Reakcja „Nutki” wskazała, że należy poddać dokładnej kontroli worek, w którym znajdowały się przesyłki nadane z Niemiec do Finlandii.

Wewnątrz znaleziono substancje w postaci białego proszku i beżowych kryształków. Przeprowadzone badania narkotestem wykazały, że ujawnionymi środkami są amfetamina i metamfetamina. Z zatrzymanej ilości ponad 0,2 kg amfetaminy oraz blisko 0,17 kg metamfetaminy, można byłoby uzyskać w detalu blisko 4 tys. działek narkotyków. Łączna wartość znalezionych narkotyków wynosi blisko 40 tys. zł.

fot. Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

Postępowanie w sprawie prowadzi Piąty Dział Dochodzeniowo-Śledczy MUCS w Warszawie.

Nutka w czasie swojej 7- letniej służby wykryła ponad 160 prób przemytu środków odurzających. Od początku 2018 roku znalazła 5 541 gram narkotyków o wartości 174 231 zł. Na stałe pomaga na Lotnisku Chopina, a jednym z głównych zadań jest przeszukiwanie bagaży, gdzie jednorazowo może sprawdzić ładunek nawet największego samolotu lądującego na Okęciu, co oznacza blisko 300 walizek.

 Izba Administracji Skarbowej w Warszawie/RIRM

drukuj