fot. PAP/Piotr Nowak

Premier M. Morawiecki: Chcemy korzystać ze śmiałych pomysłów dotyczących funkcjonowania kolei 

Chcemy korzystać ze wszystkich – nawet najbardziej śmiałych – pomysłów związanych z tym, w jaki sposób kolej powinna współpracować z innymi środkami lokomocji – powiedział w stolicy podczas debaty „GovTech – Aktywuj Pomysły!” premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu spotkał się we wtorek z uczestnikami tej debaty. Wydarzenie jest pierwszą obywatelską burzą mózgów pod hasłem „Smart PKP” odbywającą się w ramach cyklu „GovTech – Aktywuj pomysły!”. Jej uczestnicy zebrali się, by tworzyć pomysły innowacyjnych koncepcji związanych z podróżowaniem koleją.

Premier Mateusz Morawiecki przemawiając podczas debaty mówił, że liczy na pomysły wykorzystujące rewolucje 4 i 5.0

Dzisiaj chcemy korzystać ze wszystkich – nawet najbardziej śmiałych -pomysłów związanych z tym, w jaki sposób kolej powinna współpracować z innymi środkami lokomocji – to jest oczywista rzecz, że nie wszędzie koleją dojedziemy – wskazywał Mateusz Morawiecki i jak mówił, trzeba zastanowić się również nad tym, w jaki sposób wykorzystać rewolucję „już nie tylko 4.0, ale tę, o której się mówi – 5.0, czyli sztuczną inteligencję, internet rzeczy; wszystko to, co wiąże się z integracją poszczególnych wymiarów życia gospodarczego, biznesowego, społecznego, dla wygody ludzi, komfortu, bezpieczeństwa, łatwości przemieszczania się”.

Na wszystkie tego typu pomysły liczymy, czekamy – zapewniał premier RP.

Szef rządu podczas swojego wystąpienia zaprosił też wszystkich obywateli do udziału we wrześniowej ogólnonarodowej burzy mózgów, której tematem będzie woda i jej dostępność.

Wydarzenie, w którym wziął udział premier Mateusz Morawiecki, zorganizowała we współpracy z Kancelarią Premiera Fundacja Grupy PKP.

RIRM/PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl