Premier w Pelplinie: za 10-15 lat Polska ma szansę osiągnąć średnią unijną PKB

Polska ma szanse za 10-15 lat osiągnąć przynajmniej średnią unijną pod względem Produktu Krajowego Brutto na jednego mieszkańca – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszego spotkania w Pelplinie.

Prezes Rady Ministrów zaznaczył, że „jesteśmy na dobrej drodze”, żeby Polska za 10-15 lat znalazła się przynajmniej na średniej unijnej z punktu widzenia dochodu PKB na jednego mieszkańca.

„Ona jest ciężka, pod górę, czasami się potykamy, popełniamy błędy, ale jest to droga do silnej Polski, Polski podmiotowej i zasobnej materialnie” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że „prawdziwy sukces bierze się z naszego serca, z naszej woli, z tego, że wierzymy w to, że trzeba walczyć o lepszą Polskę, trzeba więcej oszczędzać, inwestować, trzeba być dumnym z lepszej Polski”. Te słowa uczestnicy spotkania, w większości działacze i radni Prawa i Sprawiedliwości z Pomorza, nagrodzili oklaskami na stojąco i skandowaniem hasła: „Polska jest jedna” oraz „Mateusz” i „dziękujemy”.

PAP/RIRM

drukuj