fot. pixabay.com

Konferencja środowisk narodowo-konserwatywnych w Budapeszcie

W Budapeszcie trwa konferencja środowisk narodowo-konserwatywnych. Polskę reprezentują poseł Mateusz Morawiecki i szef gabinetu prezydenta RP, Marcin Mastalerek. W wydarzeniu biorą też udział szef węgierskiego rządu, Viktor Orban, i premier Gruzji, Irakli Kobachidze.

Wśród tegorocznych tematów są: suwerenność państw, ochrona granic przed imigracją oraz ideologia gender.  Politycy będą też rozmawiać o czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego i listopadowych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Poseł Suwerennej Polski, Janusz Kowalski, wskazuje, że od wyniku wyborów do europarlamentu będzie zależało to, czy polskie interesy będą chronione na forum Unii Europejskiej.

– Wybory do PE, które odbędą się 9 czerwca, w polskim wymiarze sprowadzają się do prostego wyboru: niepodległość albo Tusk. Głosując na partię Prawo i Sprawiedliwość – wybieramy polskie wartości i obronę przed zakusami eurokratów. PiS będzie twardo bronić polskich interesów w UE. Z kolei wybierając Donalda Tuska – opowiadamy się za kursem, który jest realizowany dzisiaj w Unii Europejskiej. Chcą nam zabrać rodzinę, własność i wartości oraz mówić nam, jak mamy żyć i wychowywać własne dzieci – zaznacza polityk.

Konferencja środowisk narodowo-konserwatywnych potrwa do piątku. To coroczne spotkanie, które organizowane jest także w innych państwach. W stolicy Węgier odbywa się już po raz trzeci.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl