Premier rozpoczęła rozmowy z M. Morawieckim i H. Kowalczykiem

Premier Beata Szydło – w ramach przeglądu resortów – rozpoczęła w poniedziałek ok. godz. 10.30 rozmowy z wicepremierem, ministrem rozwoju i finansów Mateuszem Morawieckim oraz ministrem, przewodniczącym Stałego Komitetu Rady Ministrów Henrykiem Kowalczykiem.

Poinformował o tym rzecznik rządu Rafał Bochenek.

W niedzielę premier zapowiedziała, że podczas spotkania będzie rozmawiać o konkretnych zadaniach w ramach planu odpowiedzialnego rozwoju.

„Będziemy rozmawiać oczywiście o planie odpowiedzialnego rozwoju, ale już nie o planach, tylko o konkretnych zadaniach, które pan premier (Morawiecki-PAP) będzie realizować w tym roku. Trzeba go zapytać o to, w jaki sposób ten harmonogram działań, który dotyczy przemysłu, gospodarki, jest przez niego zaplanowany” – powiedziała szefowa rządu w wywiadzie dla Radia ZET i Polsat News.

Premier zainaugurowała przegląd resortów, który ma potrwać dwa tygodnie, w minioną środę. Jego celem jest wyznaczenie nowych kierunków działań rządu.

Przegląd – jak mówiła premier – będzie też dobrą okazją do tego, aby powiedzieć Polakom o tym, co zostało już zrobione i co zostanie zrobione w tym roku. Według szefowej rządu podczas rozmów zostaną też poruszone tematy, które „wynikają z tego, czego nie podjęto”.

„Będziemy starali się szukać przyczyn ewentualnie tych zadań, które nie zostały zrealizowane w ubiegłym roku” – podkreśliła Beata Szydło.

W ramach przeglądu w zeszłym tygodniu premier spotkała się z szefami resortów: obrony narodowej, spraw wewnętrznych i administracji, zdrowia, rodziny i sprawiedliwości oraz z koordynatorem służb specjalnych.

Szefowa rządu w środę mówiła, że nie przewiduje żadnych zmian personalnych w rządzie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl