fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Min. Kowalczyk: Dotacje na program „Czyste powietrze” będą wynosiły do 90 proc.

Każdy, kto będzie chciał zapoznać się z programem „Czyste powietrze”, będzie miał taką możliwość. Dotacje na ten program są znaczące, bo sięgają od 30 do 90 proc. – powiedział w rozmowie z redaktorem TV Trwam minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Rusza rządowy program „Czyste powietrze”. Wszyscy, którzy planują ocieplenie domu, wymianę okien czy drzwi, mogą liczyć na dotacje z Ministerstwa Środowiska. W każdej gminie odbędzie się spotkanie informacyjne w tej sprawie.

– Program „Czyste powietrze” wchodzi w fazę takiej końcowej części przygotowawczej, czyli rozpoczynamy spotkania szkoleniowe dla potencjalnych beneficjentów. Te spotkania odbędą się w każdej gminie. Każdy, kto będzie chciał się z tym zapoznać, będzie miał taką możliwość – zapowiedział Henryk Kowalczyk

Brak ogrzewania i stare piece w znacznej mierze zanieczyszczają bowiem powietrze – dodał.

– Chcemy pokazać, jak wygląda ich użytkowanie pieca, jakie szkody w środowisku i sąsiadom mogą wyrządzać nieodpowiednio paląc w piecach. Będziemy zachęcać do termomodernizacji – wymiany okien, pieców – wskazał minister.

Dotacje będą zależne od dochodów rodziny. Można jednak liczyć aż do 90 proc. pokrycia kosztów.

– To spotkania, które mówią też o dotacjach na te przedsięwzięcia. Są one znaczące, bo sięgają od 30 do 90 proc. – powiedział Henryk Kowalczyk.

Szymon Kozupa/RIRM

drukuj